New York

I have never dreamed about New York. I have always enjoyed more to relax in the nature than to have a city vacation. Also for some reason I had an opinion that all big cities look the same. Contrary to me my boyfriends dream was to go to New York. So we decided to go. For both of us it was the first time in the USA. We visited New York in October 2017.

This time I guess I will start with part I liked the most. It was the High Line Park. The High Line was formally a rail track, which went out of use in 1980. Nowadays it is one of the best parks in NYC. The length of the park is 2.33 km. The High Line park is the perfect place for walking, running, having a lunch break or just to have a good time with your friends.

20171010_150248     20171010_145504

The second place which is definitely worth to visit is The Empire State Building. You have to take into account that there are so many tourists in NYC. So for example with The Empire State Building there is an opportunity to buy your tickets online or even buy tickets which allow you to enter without standing in the line. We were lucky because we went there quite early in the morning and so we didn’t have to wait in the line very long. Besides the amazing views the way up was also interesting because they have several exhibitions.

20171010_105507

What else did we do there… well actually we did a lot. For example we went to see a NBA game. I know for some it may seem as a simple thing but for us it was a big deal. And as we saw Floyd Mayweather there it was even more cooler.

20171008_202759

One thing I definitely recommend is to go to Broadway. We went to see Cats which was really good. In NYC there are always things to do. There are concerts every day and we decided to go and listen to Mura Masa. We didn’t disappoint. I don’t know what are your preferences but if you like shopping then NYC is a good place for that. We liked Century 21 the most because for Estonians it was cheap and the good thing is that the cheap brands are those which are expensive in Estonia. For example I prefer Tommy Hilfiger.

As I mentioned before we did lots of things. Besides the things I already wrote about we walked over the Brooklyn Bridge and several times in the Central Park, saw the 9/11 Memorial, visited the Time Square and went to see the Statue of Liberty and Chinatown.

20171007_142049.jpg

20171011_133406

20171013_181450
With our new friend from Central Park

There are many tours that go to the Statue of Liberty island. As there are so many tourist everywhere we decided that we don’t need to touch the statue. So if you feel the same you should use The Staten Island Ferry and the best part is that it is free. You can even ride the ferry at night since it runs 24 hours a day. The ride each way is approximately 25 minutes.

20171011_103918

The best way to move in Manhattan is to use the subway because with that you can go everywhere.

So what to say in conclusion… If you like big cities and busy vacation then New York is a nice option. But I also think it is that kind of city that you have to visit at least once in your life. We stayed there one week and for me it was little bit too long time. I think next time I would go for a weekend.

 

Loe eesti keeles:

Kui aus olla, siis ma pole kunagi unistanud New Yorki minekust. Ma olen alati nautinud pigem puhkust looduses kui linnas. Samuti on mul olnud alati ettekujutus, et kõik need suurlinnad on samasugused. Vastupidiselt aga minule, on minu elukaaslane alati New Yorki reisimisest unistanud ja seega otsustasime seal ikkagi ära käia. Meie mõlema jaoks oli see esimene kord Ameerikas. Me külastasime New Yorki oktoobris 2017.

Seekord alustan ma kirjutamist sellest, mis mulle New Yorki puhul kõige enam meeldis. Nimelt oli selleks High Line park. Park on rajatud endisele raudteele, mille kasutamine lõpetati 1980. aastal. Raja pikkus 2,33 kilomeetrit. Tegemist on ühe väga omanäolise pargiga, mis sobib ideaalselt jalutamiseks, jooksmiseks, lõunapauside pidamiseks või niisama sõpradega ajaveetmiseks.

20171010_150248     20171010_145504

Teine koht, mida kindlasti peaks külastama on The Empire State Building. New Yorki minnes tuleb arvestada sellega, et seal on alati väga palju turiste. Seega kui ootamine ei meeldi, siis tasub alati kasutada võimalust, et ostate pileti ette või siis lausa sellise pileti, millega ei pea järjekorras seisma. Meil läks õnneks hästi, sest otsustasime minna hommikul päris varakult ja seega ei pidanud väga kaua järjekorras ootama. Lisaks imelisele vaatele, mis sind üleval ootab, on huvitav ka teekond tippu. Hoones saab nautida mitut näitust ja loomulikult on olemas ka suveniiripood.

20171010_105507

Mida me siis veel seal tegime… kui aus olla, siis neid asju ikka oli. Näiteks käisime ühte NBA mängu vaatamas. See võib küll nii mõnelegi tunduda tühine asi, aga minu jaoks on NBA ikka kõva sõna. Lahedamaks tegi selle muidugi veel ka asjaolu, et kohal oli Floyd Mayweather.

20171008_202759

Veel üks asi, mida ma kindlasti soovitan, on külastada Broadwayd. Me käisime vaatamas etendust “Cats” ja see oli väga hea. Etendus oli kahes osas, kuid aeg lendas väga kiiresti ja see on minu jaoks märk sellest, et see oli kaasahaarav. New York on linn, kus alati toimub midagi. Igal õhtul leidub mõni kontsert, mida külastada ja seda otsustasime teha ka meie. Väljavalituks osutus Mura Masa ja me ei pidanud pettuma. Ma ei tea, millised eelistused teil on, kuid kui teid peaks huvitama shoppamine, siis New York on selleks hea koht. Kõige rohkem meeldis meile pood Century 21, sest eestlaste jaoks on seal odav ja odavad on just eelkõige need kaubamärgid, mis Eestis on kallid. Näiteks ise eelistan Tommy Hilfigeri.

Nagu ma ka juba varasemalt jõudsin mainida, siis me jõudsime teha päris palju. Lisaks juba räägitule jalutasime Brooklyni sillal, külastasime korduvalt Central Parki, käisime 9/11 mälestusmärgi juures, sõitsime laevaga Vabadussamba juurest mööda ning loomulikult sai üle vaadatud ka Time Square ja Chinatown.

20171007_142049.jpg

20171011_133406

20171013_181450
Meie uus sõber pargist

Kõikjal pakutakse erinevaid reise Vabadussamba juurde, kuid meie otsustasime seekord, et meil ei ole vaja oma käega katsuma minna. Kui sa tunned samamoodi, kuid tahad siiski kuju näha, siis väga hea võimalus selleks on kasutada The Staten Island praami. Parim osa selle juures on see, et see on tasuta ning sõidab 24-7. Sõit ise võtab aega umbes 25 minutit mõlemas suunas.

20171011_103918

Manhattanil liikumiseks on kindlasti kõige õigem valik metroo, sest sellega saab pea kõikjale ja kiirelt.

Mida siis öelda lõpetuseks… Kui sulle meeldivad suured linnad ja tegevusterohke puhkus, siis New York on hea valik. Muidugi arvan, et kuna tegemist on nii suure ja tähtsa linnaga, siis korra elus peaks seal vähemalt ära käima. Veetsime seal ühe nädala ja minu jaoks oli see natuke liiga pikk aeg. Arvan, et järgmisel korral piisab meile nädalavahetusest.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: