Bali

 

So Bali… the magical island where everybody wants to go. We went to Bali in April 2017. I waited this so much because it was my first trip outside Europe and of course I had read so much good about Bali. Let’s start from the beginning. We stayed in Bali for two weeks and we shared that time between two hotels. I really loved our first hotel which was called The Samata. It was quiet hotel in Sanur next to a rice field and luckily there weren’t many guests at the time we stayed there. The hotel has everything: three pools, really nice resting areas, gym, billiard table and a good restaurant. We chose a room  where you can have a one hour free massage each day and that was amazing. The massages in Bali are so good and of course cheep (1 h starting from 4€ on the beach). So if you are looking for a nice hotel in Bali I really recommend The Samata.

WP_20170408_14_47_33_Pro
One of the pools in The Samata

I won’t talk about the second hotel because believe me you don’t need to know about that. But I will talk about most of the things we did in Bali. So of course we went to the Monkey Forest which was quite nice. But if you go there be careful because the monkeys are very brave and will steel everything they can.

20170411_111947

With the same tour we also saw the traditional Barong Dance. It was nice to see the local culture. One thing I really liked was the White Water Rafting. It was crazy fun and at some point even little bit scary. The beaches in Bali are very different and sadly not so good as I expected. Some of them are dirty, some have too big waves to swim or some other things I didn’t like. We didn’t travel around all Bali so I won’t say that you can’t find a nice beach in Bali.

I better talk about the thing I liked most in Bali and it is a trip to Mount Batur. Mount Batur is an active volcano which is 1717 m above sea level. We took the sunrise trekking tour and went up with the guide. I think the hike took around 2 hours and it was hard but worth it. When we got up it was still dark and you started to feel the cold. So if you go there then take same changing clothes and something warm. When the sun is starting to rise you will have a tea, an egg and some cooked banana sandwiches.

WP_20170415_06_11_07_Pro

20170415_063454
Eggs cooking in the steam

After breakfast we did a walk around the crater. We met lots of monkeys and it was so much cooler than in the monkey forest.

20170415_131401 - Copy

If you like hiking and nice views then it is the tour for you.

This post is getting so long already, but I guess I will talk about two more experiences. One of them was the visit to the Elephant Safari Park. It was nice to be so close with the big ones. You can ride with them, feed them and watch the show with young ones.

20170418_092411

Last thing I will write about is the cockfighting in Bali. We found a really nice taxi driver who was very friendly. He showed us his home and drove us to interesting places. On that day there was the biggest cockfight in the month in the special cockfighting arena. It was quite a scary experience because only men go there and of course it wasn’t nice to watch. Tourists don’t go there and some men even took pictures of us as we were the only white people there. Even though it was not so nice it was a very interesting experience.

20170421_103240

So did I like it… I can say it was a great trip. Would I go there again? I’m not sure maybe some day but not in the near future when there are so many other places to explore.

Loe eesti keeles:

Bali… imeline saar, kuhu kõik minna tahavad. Me käisime Balil aprillis 2017. Ma ootasin seda reisi väga, sest see oli minu esimene reis Euroopast kaugemale ja muidugi olin ma Bali kohta nii palju head lugenud. Alustagem aga algusest. Me veetsime Balil kaks nädalat ja jagasime selle aja kahe erineva hotelli vahel. Mulle väga meeldis meie esimene hotell, mille nimi oli The Samata. See oli vaikne hotell Sanuris otse riisipõldude kõrval. Meie õnneks oli samal ajal hotellis ainult mõned üksikud külastajad ja seega saime kogu seda ilu üsna privaatselt nautida. Hotellis oli olemas kolm basseini, mõnusad puhkealad, jõusaal, piljard ja hea restoran. Ööbimiseks valisime sellise toa, mille hinnas oli iga päev tund aega massaaži mõlemale. Kui armastad massaaži, siis on Bali õige koht kuhu minna, sest ühe tunni hinnad algavad neljast eurost. Hotellides on hinnad muidugi kõrgemad. Seega kui otsid mõnusat hotelli on The Samata kindlasti hea valik.

WP_20170408_14_47_33_Pro
Vaade ühest The Samata basseinist

Teisest hotellist ma rääkima ei hakka, sest uskuge mind, teil pole seda infot vaja. Sellest hoolimata räägin ma aga asjadest, mida me Balil tegime. Loomulikult käisime me ahvimetsas (Monkey Forest), mis oli omamoodi kogemus. Sinna minnes tasub aga kindlasti olla ettevaatlik, sest ahvid on väga julged ja püüavad teilt varastada kõike, mida saavad.

20170411_111947

Sama ringsõidu ajal käisime vaatamas ka kohalikku tantsuetendust (Barong Dance). Üks, mis mulle eriti meeldis oli rafting. Sõit mööda kärestikulist jõge pakkus nii silmailu kui ka adrenaliini. Bali rannad olid minu jaoks suurim pettumus. Reaalsus oli see, et osad rannad on prügised, osad kivised, osades on ujumiseks liiga suured lained või siis veel midagi muud. Kuna me ei reisinud kogu Balit läbi, siis kindlasti usun, et seal leidub ka ilusaid randu.

Ma parem räägin aga seiklusest, mis mulle Bali juures kõige enam meeldis. Nimelt on tegemist päiksetõusu matkaga vulkaan Baturi otsa. Tegemist on siis aktiivse vulkaaniga, mille kõrgus on 1717 m üle merepinna. Matk mäe otsa kestis umbes 2 tundi ja see oli raske. Hoolimata sellest oli see väga seda väärt, sest päiksetõusuga avanevad vaated olid lihtsalt imelised. Kui plaanid selle seikluse ette võtta, siis soovitan kaasa võtta vahetusriided ja ka mingid soojemad riided, sest tipus võib oodates külm hakata. Kui päike hakkas tõusma, siis pakuti hommikusööki, milleks oli tee, muna ja küpsetatud banaaniga saiad.

WP_20170415_06_11_07_Pro

20170415_063454
Munade küpsetamine auruga

Peale hommikusööki toimus matk ümber kraatri. Teel kohtasime palju ahve, kes olid inimestega väga harjunud ja seega usinalt kohe asjade kallal. See kogemus oli kindlasti parem kui ahvimetsas.

20170415_131401 - Copy

Kui sa naudid matkamist ja ilusaid vaateid, siis see matk on sulle.

Kuigi see postitus on juba päris pikk, tahaksin ma ikkagi rääkida veel kahest kogemusest. Üheks neist on elevandipargi külastus. Väga lahe oli nii suurte elukatega nii lähedalt tutvust teha. Pargis sai elevantidega sõita, neid sööta, ise süüa ja vaadata, kuidas noored elevandid esinevad.

20170418_092411

Viimane asi, millest plaanin kirjutada, on kukevõitlus. Me leidsime omale väga hea ja sõbraliku taksojuhi, kes tutvustas meile Bali elu, näitas oma kodu ja viis erinevatesse paikadesse. Kuna samal päeval toimus ka väga suur ja uhke kukevõitlus, siis otsustas ta meid sinna viia. See oli ühest küljest väga jube, kuid ka huvitav sündmus. Tegemist oli spetsiaalselt kukevõitluste jaoks ehitatud areeniga. Kuna kukevõitlusega tegelevad ainult mehed, siis naisi seal ei olnud, mis tegi selle natukene hirmutavaks. Muidugi olime ka ainsad turistid seal ja seetõttu tehti meist ka “salaja” pilte. Elamus omaette.

20170421_103240

Kas mulle meeldis Bali? Arvan, et võin öelda, et oli lahe reis. Kas ma läheksin uuesti? Hetkel ei oska öelda, kuid võib-olla. Kindel on see, et mitte vist aga niipea, sest liiga palju teisi kohti on veel avastamata.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: